loading

Čistenie pleti

Čistenie pleti je základnou starostlivosťou o pleť, ktorá zabezpečuje odstránenie špiny, rôznych nečistôt, mastnoty, odumretých buniek a mejkapu. Jedná sa tu o dôkladné odlíčenie tváre.

Dôkladné čistenie pleti

Pravidelne pleť čistíme dvakrát denne a to ráno a večer. Používajte len prostriedky určené na odlíčenie tváre, ktoré dostanete na trhu veľké množstvo a kupujte ich podľa druhu Vašej pleti. Najdôležitejšie je večerné čistenie pleti z toho dôvodu, že pleť celú noc má dosť času na regeneráciu po celodennom zaťažení s rôznymi krémami a líčidlami. Dôraz položte na perfektné vyčistenie pórov, aby vedeli dýchať, aby si vedeli splniť  úlohy vylučovania potu, detoxikácie a podobne. Ráno odpočinutá pokožka je pripravená na príjem hydratačného krému. Pokiaľ  to bude možné túto činnosť pred spaním nikdy nevynechajte. čistenie pleti

Keď by ste si mysleli, že v prípade ak nepoužívate líčenie na tvár netreba ani pleť čistiť, mýlite sa. Na tvár sa zachytávajú rôzne nečistoty zo vzduchu  a nezabudneme na prirodzenú mastnotu čo vylučuje pokožka alebo aj na odumreté bunky, ktoré  musíme tiež odstrániť.

Posledným krokom čistenia pleti je použitie  tonizačných prostriedkov zvaný tonikum, ktorý odstráni posledné nečistoty z pleti a pórov, ktoré potom uzavrie a pleť osvieži. Takéto kozmetické prípravky nájdete na trhu veľké množstvo.

Ranné čistenie je len krátke. V noci vytvorené nečistoty odstránime  podobne ako večer, ale už nemusíme robiť odlíčenie. Po nanesení hydratačného krému alebo séra nasleduje len líčenie tváre, Váš každodenný rituál.

Čistiace prostriedky na rôzne druhy pleti

Každá pokožka má iné vlastnosti podobne ako sa ľudia líšia od seba. Každá pleť inak reaguje na rôzne podnety.

Pleť podľa citlivosti delíme na normálnu a zmiešanú pleť, suchú a citlivú pleť a na mastnú a zrelú pleť. Podľa tohto rozdelenia, citlivosti pleti sa vyberajú rôzne čistiace, odmasťovacie prostriedky na pokožku, aby ich používanie  nespôsobilo negatívne . Prostriedky v obchodoch sú označené podľa citlivosti pleti.

Na dôkladné vyčistenie pleti do hĺbky využime jemný peeling, ktorý môžeme aplikovať dvakrát za týždeň.