loading

Kyselina hyalurónová

Súčasťou kožnej vrstvy je kyselina hyalurónová čiže hyaluronan, ktorý v mieste výskytu viaže vodu, udržuje pokožku v pevnom a napnutom stave, zabraňuje vysúšaniu tkaniva. Význam tejto látky spočíva v tom, že pri umelej výrobe dostaneme kyselinu hyalurónovú len tam, kde  potrebujeme vrásky vyhladiť. V mieste použitia dochádza k viazaniu vody, a tak sa pokožka napne a stane sa pevnejším a pružnejším. V strednej vrstve pokožky sa nachádza dermis, kde vrásky vznikajú. Hyauluron dokáže do neho preniknúť, kde napraví vlastnosti a vzhľad pokožky.

Kyselina hyalurónová a spôsoby jej použitia

Táto kyselina mladosti sa mieša do hydratačných pleťových krémov, alebo sa vyrába formou kvalitných sér. Tieto prostriedky sú účinné len na menej hlbšie vrásky z dôvodu, že hyaluronan má veľké molekuly, ktoré sa nedokážu dostať na miesto určenia cez hornú časť pokožky. Tieto hydratačné krémy sa aplikujú denne na postihnuté miesta.

Ako dostaneme kyselinu hyalurónovú do miesta vzniku vrások?kyselina hyalurónová

Použime kvalitné séra, ktoré sú vyvinuté na tie účely, aby dokázali dopraviť hyaluronan do stredu pokožky. To je možné len tak, že miesto hyaluronanu do séra sa dávajú len dve zložky tejto kyseliny a to kyselina glukurónová a N- acetylglukosamin. Pomocou lipozómov sú kyseliny dopravené do dermis, kde prebehne chemická reakcia a vznikne kyselina hyalurónová, kde dochádza k vyhladeniu hlbších vrások, ako napríklad vrásky hnevu. Hydratácia pleti je stále žiadanejšia a aplikuje sa stále pri starostlivosti o pleť.

Ďalšou formou použitia hyaluronanu je injekčný vpich v podobe gélu. Tento spôsob sa využíva samozrejme pri stredne hlbších vráskach. Pri týchto vážnejších zákrokoch sa obráťte na dermatológa, a zároveň sa poraďte na postupe liečby.

Predchádzajúce metódy vyhladzovania vrások patria medzi tie, ktoré sú aj finančne náročné, ale čo je podstatné nemajú trvalý účinok a procedúry sa musia opakovať. Najjednoduchším riešením okrem správneho životného štýlu, je precvičovanie cvikov, ktoré ponúka tvárová gymnastika, kde dochádza k prekrveniu svalstva tváre, krku a dekoltu. Prirodzeným spôsobom sa pokožka stáva pevnejším a pružnejším a na vrásky postupne môžeme aj zabudnúť.