loading

Líčenie

Líčenie, skrášľovanie ženskej tváre je témou každej modernej ženy ale táto problematika bola známa aj v  dávnej minulosti. Ženy sa teda venovali svojmu šarmu skôr ako by sme si to mysleli. Prostriedky na tie účely neboli tak rozmanité ako dnes, ale ženy boli a sú veľmi vynaliezavé. Dnes máme veľa kozmetických prípravkov a stáva sa problémom vyznať sa v nich, že čo skôr používať.

S líčením, skrášľovaním ženská tvár sa stáva pôvabnejšou, ale to nie je jediným cieľom tohto líčenia. Jedná sa tu aj o maskovanie vrások na tvári, ktoré sa objavujú skôr alebo neskôr u každej ženy. Príčiny vzniku vrások sú známe ako nedodržiavanie správnej životosprávy, prísun málo tekutiny, prísun málo vitamínov, zdržujeme sa na slnku dlho bez ochrany, nedostatok spánku, stres a ďalšie príčiny.

Tieto poznatky majte na pamäti a skúste tak žiť, aby ste zabránili tvorbe vrások s využitím všetkých poznatkov v tejto oblasti. Nezabudnite ani na cviky tvárovej gymnastiky, ktorí sú veľmi účinné proti vráskam. Podrobnejšie sa dozviete tu.

Líčenie – ako to správne vykonať?

Na líčenie denne stačí len pár minút preto sa nemusíme obávať, že to zaberie veľa času.líčenie, skrášľovanie Najprv to začneme s čistením pleti, aby sme odstránili všetky nečistoty a mastnoty z pokožky. K tomu použite prostriedky na odlíčenie tváre, ktorí si vyberajte podľa druhu pleti čo je veľmi dôležité. Po dôkladnom vyčistení pleti si naneste denný hydratačný krém taký, ktorý vyhovuje Vašej pokožke, krém rozotrite  a nechajte uschnúť.

Pristupujte k naneseniu make-upu, kde je dôležitý správny výber odtieňu z estetického hľadiska. Farba skrášľovacieho odtieňu sa má podobať farbe Vašej pokožke. Mak-up naneste s končekmi prstov alebo s iným aplikátorom. Postupujte s klasickým spôsobom až do ukončenia. Farbu naneste na celú tvár s dôrazom na dekolt a okolie očí.

Ďalším krokom nasleduje fixácia make-upu a to docielite púdrom, ktorý nanesiete štetcom a hubkou na tvár. Cieľom je predlžiť životnosť make-upu.

Pristúpime k úprave obočia a očí. Tu hrá dôležitú úlohu farba očí a k tomu odpovedajúci odtieň. Zelené oči sa zvýrazňujú s farbami fialovej a slivkovej. Pre hnedé oči si vyberajme odtiene marhuľovej a béžovej  a pre modré oči sú najkrajšie farby ružové a svetlohnedé. Pri líčení postupujte klasickým známym spôsobom.

Došli sme k poslednému kroku líčenia a to predstavujú pery. Používajte len jemné farby s troškou lesku, aby ste nepokazili výsledný efekt. Pri líčení si vyberajte vždy decentné farby, poprípade sa poraďte s kozmetičkou.