loading

Píling ako účinný doplnok v starostlivosti o pleť

Píling je jedným z výrobkov, ktoré nepoužívame na pokožku každý deň. Možno preto je často podceňovaným krokom v starostlivosti o pleť a mnohé ženy sa ho boja. Strach však v tomto prípade skutočne nie je na mieste. Poďte so mnou objaviť čaro kupovaných i domácich pílingov.

Píling a jeho všestranné účinky pre krásu

Použitie pílingu sa dá považovať za súčasť čistenia pleti. To čo by ste od neho mali očakávať je pílingpredovšetkým jej zjemnenie a zlepšenie jej kondície. Docielite to vďaka drobným čiastočkám, ktoré obsahuje. Jemnou masážou odstránite z povrchu pleti odumreté bunky a prekrvíte pokožku. K tomu dopomôže aj pravidelné zaradenie cvikov tvárovej jogy. V pohodlí domova pomocou eBooku s videami môžete robiť veselé grimasy a bojovať tak proti vráskam a ochabovaniu pleti. Potom pleť zrelaxujte pílingovou masážou a rituál ukončite aplikáciou hydratačného krému.

Často diskutovanou témou býva frekvencia používanie pílingu. Moja skúsenosť hovorí že už pri použití raz za týždeň si udržíte pleť hebkejšiu a príjemnejšiu na dotyk. Navyše aj make-up na vyčistenej a vyhladenej pokožke sedí a vyzerá lepšie. Neusádza sa v záhyboch pleti a nepôsobí ako umelá maska. V neposlednom rade keď použijete píling zabezpečíte o poznanie lepšiu účinnosť svojich krémov. Tie totiž po odstránení prekážok v podobe odumretých buniek prenikajú do pokožky ľahšie a pôsobia intenzívnejšie.

Ako najlepšie používať píling?

Určite ste už počuli, že voda je základ. Platí to aj pri masáži pomocou pílingu. Nikdy ho nepoužívajte nasucho! Prvým krokom je teda navlhčiť pleť a následne jemnými krúživými pohybmi nanášať píling po celej tvári. Masáž robte dovtedy kým vám je príjemná. Vyhnite sa okoliu očí a úst. Najlepšie ošetrenie si doprajete vtedy, ak si po použití pílingu nanesiete ešte pleťovú masku a pod obľúbený krém aj výživné sérum. Ten rozdiel medzi „s“ a „bez“ pílingu spozorujete okamžite. Verte, že odteraz ho budete používať pravidelne. 🙂

Mechanický píling je všeobecne vhodný na akýkoľvek typ pleti. Veľkú výnimku tvorí len pleť bojujúca s akné. Na problematickú pleť nepatrí jednoducho preto, že zápalové procesy by sa ním len viac rozdráždili.Adekvátnou náhradou v tomto prípade sú exfoliačné pleťové masky alebo enzýmové pílingy, ktoré sú rovnako vhodné aj pre veľmi citlivú pleť.

Tipy na hand-made píling

Ak ste milovníčkou domácich receptov poteší vás, že aj pílingsi viete urobiť sama. Najjednoduchšie ho vyrobítez kávy, ovsených vločiek či kryštálového cukru. Na suchú pleť je ideálna ich kombinácia s medom a olejmi, napríklad s olivovým, mandľovým alebo iným vašim obľúbeným. Na mastnú je osvedčené spojenie s uhorkou a jogurtom.