loading

Obočie

Ako má vyzerať ideálne obočie? Je to veľmi častá otázka, ale pravda je taká, že ideálne obočie pre každú ženu vyzerá inak z toho dôvodu, že aj každá tvár je iná. Zásady tvarovania obočia ale zostáva rovnaká. Dnešné, moderné obočie je najhustejšie a najhrubšie na začiatku, čiže od strany nosa a postupne smerom von sa zužuje, začiatok a koniec oblúka môžeme vytýčiť takzvanou ceruzkovou metódou.

Obočie: klasické a nové metódy jeho úpravy

Po vyznačení nových rysov obočia, podľa známej metódy sa začína úprava pomocou pinzety. Popri vyznačenom tvare sa odstraňujú prebytočné chĺpky prirodzeným spôsobom.

Keď má žena dostatočne husté obočie, tak úprava je veľmi jednoduchá, a tvar je hotový raz dva bez nedostatkov. Problémy nastanú pri riedkom obočí, keď má žena málo chĺpkov. Postup pri úprave je aj tu rovnaký, ako v predchádzajúcom prípade, ale výsledok bude nevyhovujúci. Ide o to, že v obočí zostávajú prázdne miesta, ktoré musíme ďalej riešiť. Môžeme to riešiť vyčkávacím spôsobom, že chĺpky dorastú, ale to trvá aj niekoľko týždňov a výsledok nie je vždy dobrý.obočie

Tieto problémy vám dokáže vyriešiť šikovná kozmetička, ktorá dobre pozná rôzne krémy a metódy na zaretušovanie obočia a jeho okolia.

Poznáme novú metódu a volá sa microblading, čiže vláskovanie. Podstata spočíva v tom, že po nakreslení tvaru obočia na chýbajúce miesta sa dokreslia chĺpky, na ktoré pomocou mikročepieľky sa aplikuje farba. Táto metóda sa vykonáva len v špeciálnych lekárskych zariadeniach.

Po vyriešení úprav obočia môžeme pristúpiť k líčeniu tváre, obočia a hlavne sa jedná o okolie očí. Pred líčením je dôležité tvár riadne očistiť od mastnoty a starých krémov, aby sa póry uvoľnili. Použite kvalitné hydratačné krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej pre stálu hladkú pleť. Líčenie tváre si spravte klasickou metódou.

Pri zistení kruhov pod očami použite rôzne farebné odtiene na retušovanie, ale vyskúšajte aj masáže tváre na prekrvenie pokožky. Najlepším riešením sú cviky, ktoré ponúka tvárová gymnastika pomocou ktorej odstraňujete aj neželané vrásky.