loading

Kruhy pod očami

Tmavé kruhy pod očami netešia ani jednu ženu. Príčiny tmavých kruhov môžu byť rôzne.

Najčastejšou príčinou je nedodržiavanie zásad správnej životosprávy. Dôležitý je pokojný a dostatočne dlhý spánok, čo najmenej stresu, , zdravé stravovanie s prísunom všetkých vitamínov pre organizmus, pitný režim. Aby  nedošlo k dehydratácii tela, je potrebné obmedziť príjem soli, nezabúdať na pohyb na čerstvom vzduchu a nezabudnúť na precvičovanie tvárovej gymnastiky, ktoré rozhýbu lymfu.Pitie alkoholu a fajčenie tiež nepôsobia priaznivo na stav pokožky.

Pokiaľ máte nábeh na tmavé kruhy pod očami, vyhýbajte sa opaľovaniu očného okolia, nielenže sa pokožka v okolí očí dehydratuje, ale môžu vznikať aj pigmentové škvrny.

Pokiaľ je koža v okolí oka tenšia a doslova presvitajú cievy, vytvárajú sa tmavé škvrny. Tu je vhodné použitie sér, ktoré dokážu doslova „zhustiť“ pokožku a zjemniť tmavé kruhy. Pokiaľ používame korektory, je vhodné vyberať tie, ktoré sa dobre rozotierajú, majú prírodné zloženie a tiež mierny bieliaci účinok. Vyskúšajte napríklad Korektor vegánskej značky EMANI.

Okrem tmavých kruhov pod očami môžu ženy trápiť aj opuchy. Tie bývajú častokrát aj dedičné, avšak častou príčinou je nedostatok spánku, či nahromadená lymfa, v ktorej toxíny vytvárajú opuch. Pokiaľ ráno rozcvičíme tvárové svaly pomocou cvikov tvárovej jogy a pridáme krátku masáž, opuchy sa zmierňujú. Predtým ako sa rozhodnete pre niektoré z invazívnych zákrokov, vyskúšajte jednoduchšie riešenia, ktoré mnohokrát veľmi pomáhajú.

Opuchy pod očami sa dajú zmierniť prikladaním gélových náplastí, ktoré držíme v chladničke, plátky uhorky, poprípade čajové vrecúška zo zeleného čaju.. Pri riešení týchto problémov je veľmi dobré použiť aj očné séra a krémy, prípadne oleje. Vhodné na opuchy a tmavé kruhy je SYN AKE sérum.

Nezabudnite si oči šetrne odličovať a očné okolie dobre hydratovať.