loading

Tvárová gymnastika – cviky, ktoré vám vrátia mladosť

 

Tvárová gymnastika a cviky sú dnes v ženských kruhoch dobre známe pojmy. Avšak pretože opakovanie je matka múdrosti a ja rada robím osvetu, ponúkam malý náhľad do svojho sveta. Opíšem vám svoje skúsenosti a predstavím benefity, ktoré toto cvičenie môže priniesť aj vám. Tak poďme na to.

S čím pomôže tvárová gymnastika a jej cviky

Málokto si uvedomuje, že na tvári máme niekoľko desiatok svalov. Pri bežnej mimike však nezapájame všetky a tie, ktoré len tak ležia úhorom strácajú pružnosť a „zlenivejú“. To potom spôsobuje presne to, čomu sa všetky chceme vyhnúť – ochabnuté kontúry tváre, nepekné vrásky a linky. Tie nechcela ani Senta Mária Rungé, ktorá ako prvá začala používať cviky a dnes sa považuje za priekopníčku toho čo dnes poznáme pod označením tvárová gymnastika.

Jej základom je cielené cvičenie, ktoré rozhýbe tvárové svaly. Správny pohyb totiž bunkám zabezpečuje dostatočnú zásobu čerstvej krvi, ktorá so sebou prináša živiny a kyslík tak dôležitý aj pre vzhľad našej pleti. Mimochodom, preto sú športovci vždy takí usmiati. Sú zdravší a cítia sa vo svojej koži fajn a šťastne. 🙂 A presne to platí aj o vašej pokožke. Cviky, ktoré sa vďaka tvárovej gymnastike naučíte, jej dodajú pružnosť, žiarivejší a čistejší vzhľad. To ide ruka v ruke s miznutím hlbokých vrások, dvojitej brady, padajúcich viečok a iných nepekných ozdôb, ktoré sa vám na tvári udomácnili.

Nebojte sa postaviť pred zrkadlo

Ako teda cvičiť a ktoré svaly treba zapojiť keď máte konkrétny problém? Vyberám pre vás tie najznámejšie. Zrkadlo vám v začiatkoch pomôže na odsledovanie správnej techniky. Neskôr už ho nebudete potrebovať. Taktiež ponúkame kvalitné kurzy tvárovej jogy.

Bozkom proti nasolabiálnym vráskam

Kto by nemal rád bozky? Sú liekom na veľa vecí, vrátane vrások. 🙂 Našpúľte pery akoby ste niekomu jeden posielali. Vydržte v póze 5 sekúnd a uvoľnite. Pokojne si silno cmuknite. Cvičenie vás má aj pobaviť.

Pevný krk ako žirafka

Tiež ste si na niektorých starších dámach všimli, že majú veľmi zanedbaný krk? Vás to čakať nemusí. Zahrajte sa na malú žirafu a budete mať krásny krk bez vrások ešte dlhý čas. Cvik má vyzerať nasledovne. Zakloňte hlavu, uvoľnite ramená a bradu ťahajte smerom nahor. Zotrvajte aspoň 7 sekúnd a povoľte. Opakujte 10 krát.

tvárová gymnastika cviky

Pre pekný pohľad

Ak vás trápia ochabnuté horné viečka mám tiež šikovné riešenie. Zatvorte oči a na nadočnicové oblúky (pod obočie) položte ukazováky. Precvičujte krátkym ťahom smerom nahor. Mali by ste cítiť jemný tlak. Môžete si pomôcť tak, že si pod oči položíte prostredníky. Opakujte 10 krát každý deň a časom pocítite pevnejšiu pokožku okolo očí a viečka vám prestanú padať.

Taktiež odporúčame aj používať kvalitnú kozmetiku na pleť, ktorú nájdete na www.naturelook.eu.

Trápia vás ovisnuté líčka či kútiky úst, kruhy pod očami, alebo iné problémy s pleťou? Dajte mi o tom vedieť a prihláste sa na individuálny alebo skupinový kurz tvárovej jogy. Ak uprednostňujete cvičenie osamote, bude sa vám páčiť môj Ebook s video návodmi. Nechajte sa nimi viesť a výsledky na seba nenechajú dlho čakať.