loading

Vrásky

Vrásky sú nepríjemnou záležitosťou pre každú ženu, dá sa ale proti nim aktívne bojovať. Vieme, že postupne sa objavujú pri prirodzenom starnutí, ale zrejme sú aj iné faktory, ktoré tvorbu vrások podporujú.

Vrásky: aké faktory podporujú ich tvorbu?

Medzi tieto faktory patria slnečné žiarenie, nadmerné použitie alkoholických nápojov, fajčenie, zanedbanie správneho stravovania, zanedbaný pitný režim, pôsobenie stresu na organizmus, málo spánku a celkovo zlá životospráva. Keď sme už odhalili ďalšie príčiny na vytváranie vrások pozrime sa na to, ako ich odstrániť alebo im zabrániť. Pri slnečnom  žiarení nosiť slnečné okuliare a nezdržiavať sa na slnku počas obeda, keď je žiarenie najsilnejšie. Odporúča sa aj použitie opaľovacích krémov. vrásky

Zrejme o škodlivosti alkoholu na celý organizmus ani nemusíme hovoriť. Ďalší zlozvyk je fajčenie, a s tým sa musí každý sám vyrovnať i keď to nie je jednoduché, vyžaduje to pevnú vôľu.

Správne stravovanie je dnes hotová veda ale dodržujme hlavné zásady, jedzme striedmo, neprejedajme sa a dbajme na prísun vitamínov do organizmu. Jedzme menej soli a tuku. Pitný režim je veľmi dôležitý a to nielen v letných mesiacoch ale aj počas celého roka.

Pôsobenie stresu na organizmus je stredobodom pozornosti, pretože nesústredenosť na tú tému poznačí každého z nás. Buďme pripravení na rôzne situácie, nemračme si čelo, aby sa nám nevytvorili vrásky medzi obočím. Doprajme si každý deň dostatočne dlhý, kvalitný spánok.

Zrejme s využitím týchto poznatkov a dodržiavaním správnej životosprávy budeme mať menej problémov s vráskami ale úplne ich tvorbe nedokážeme zabrániť. Dnes sú k dispozícii pre výživu pleti rôzne kvalitné séra, ktoré môžu byť liftingové, protivráskové, peelingové a omladzujúce. Tieto prostriedky ale nemajú dlhodobý účinok a preto ich treba opakovane používať.

Najlepším aktívnym prostriedkom na udržiavanie tváre v dobrej kondícii a bez zbytočných vrások je tvárová joga, ktorú zrejme už poznáte. Tvárová gymnastika ako súčasť tvárovej jogy predstavuje súhrn cvikov na precvičenie svalov celej tváre a má dlhodobý účinok.