loading

Pleť

Každá žena sa rada stará o svoj zovňajšok a ideálne začínajúc od hlavy až po päty. Venujeme sa móde a oblečeniu ale v tomto článku sa sústredíme na starostlivosť o pleť, aby zostala  stále vo forme mladá, hebká a tvár príťažlivá.

Pleť je vrchnou vrstvou kože o ktorú sa treba starať, pravidelne čistiť, hydratovať a predĺžiť tak stav bez vrások čo najdlhšie. O pleť sa je potrebné starať nielen zvonku ale aj zvnútra.pleť

Dôležitým predpokladom dôkladnej  starostlivosti o pleť zvnútra je dodržiavanie  životosprávy. Aj tá v značnej miere napomáha tomu, aby  aby bola pleť  bez vrások, mlado vyzerajúca a  v dobrej kondícii. Je nutné dbať o  kvalitný pitný režim, zdravé stravovanie bohaté na vitamíny, minerály a vlákninu, dostatočný spánok, život bez stresu, obmedzenie pobytu na slnku bez SPF, klobúka či slnečných okuliarov, pohyb na vzduchu v prírode. Negatívne pôsobí na pleť alkohol a fajčenie a tak sa mu radšej vyhnime.

Pri starostlivosti o pleť zvonku je nutné dbať najmä na čistenie a hydratáciu pomocou kozmetických produktov.  Je dôležité poznať typ pleti, môže byť normálna, suchá, zmiešaná, mastná ale aj citlivá či problematická. Pokiaľ neviete odhadnúť svoju pleť, nechajte si poradiť odborníčkou v kozmetickom salóne.Dôraz treba venovať čisteniu pleti, pretože len dôkladne vyčistená pleť dokáže v maximálnej miere absorbovať séra a krémyMomentálne sú na hydratáciu pleti veľmi obľúbené séra z kyselinou hyalurónovou a z rybieho kolagénu.

Proti tvorbe vrások sa  osvedčila kombinácia starostlivosti o pleť s metódou pravidelného precvičovania cvikov tvárovej gymnastiky. Ide o napínanie a uvoľňovanie tvárových svalov, pričom keď dochádza k spevneniu svalstva, zároveň sa napína pokožka a tým sa vrásky zjemňujú alebo úplne vyhladzujú.