loading

Hydratácia pleti

Hydratácia pleti je dôležitou súčasťou starostlivosti o pleť. Je známe, že voda je elixírom života a naše telo obsahuje až 60 percent tejto  tekutiny. Musíme dbať o to, aby sme mali v tele stále dostatočné množstvo vody, jej nedostatok spôsobuje vysúšanie pokožky a vedie k  urýchlenému starnutiu. Preto sa starajme zodpovedne o svoju pleť tak, že zabezpečíme dostatočný prísun vody do organizmu s prirodzeným spôsobom čiže pitím vody alebo inej kvalitnej tekutiny.

Tu hovoríme o hydratácii zvnútra. Zistíme, že tento spôsob patrí medzi najlacnejšie metódy starostlivosti o pleť. Okrem pitia je dôležitá aj kvalitná racionálna strava, ktorá mimo iné obsahuje aj kolagény, dôležité pre viazanie vody.

Hydratácia pleti zvonka, hydratačné krémy

Okrem prirodzenej starostlivosti o pleť poznáme aj iné metódy na zabezpečenie hydratácie pleti. Kyselina hyalurónová je známa látka v našom tele, ktorá sa nachádza aj v pokožke a má za úlohu viazať vodu a udržať ju čo najdlhšie.hydratácia pleti Práve tieto poznatky viedli odborníkov k tomu, že  kyselina hyalurónová tvorí základ hydratačných krémov a hydratačných masiek. Týchto produktov je na trhu obrovské množstvo a môžeme ich rozdeliť podľa účinku na pleť. Samozrejme je najlepšie poradiť sa s Vašou kozmetičkou pred tým, než sa rozhodnete.

Hydratačné masky môžu byť čistiace, vyživujúce alebo tonizujúce. Stále väčšiu obľubu majú aj látkové masky, ktoré okrem kolagénu môžu obsahovať aj uhorku, Aloe Vera a podobne. Všetky tie masky dávajte na dôkladne vyčistenú pleť. Hydratácia pleti zvonka je drahšia ako zvnútra. Musíme tu skonštatovať, že jej účinky sú len dočasné a má zmysel ju využívať len v kombinácii s inými metódami odstránenia vrások.

Máme tu na mysli tvárovú jogu, ktorá pomocou cvikov, ktoré ponúka tvárová gymnastika úspešne vyhladzuje vrásky na dlhšiu dobu pri pravidelných cvičeniach.

Hydratácia pleti zvnútra, či zvonka sú dôležitými prvkami na zachovanie krásnej a pružnej pleti, a preto popri pravidelnom pití vody využime aj kozmetické produkty v kombinácii s cvičením tvárovej gymnastiky.